KUVARS MASA

Kuvars Masa

Dünyadaki en sert minerallerden yapılan kuvars , kuvars masa için tartışmasız en dayanıklı seçenektir. Ayrıca en göz alıcı olanlardan bazıları kırmızı, yeşil gibi geniş renk seçenekleriyle, dünyevi kahverengiler, siyahlar ve kremler, granit veya mermerin görünüşü için parıldıyor ve damarlı olarak geliyorlar.

Ancak mayınlı olan doğal taş plakaların aksine, bu plakalar bir fabrikada üretilmiştir.

Birincil bileşenleri öğütülmüş kuvars (yaklaşık yüzde 93 ), doğal minarellerden oluşup %6 sı, bağlamak için polyester reçineler ve renk vermek için pigmentler ile birleştirilir.

Bazı tasarımlar için, az miktarda geri dönüştürülmüş cam veya metalik benekler karışıma eklenir. Reçineler ayrıca bu sayaçların lekelenmeye ve çizilmeye karşı dayanıklı olmasına ve gözenekli olmamasına yardımcı olur.

Bunu, yılda en az bir kere yeni bir koruyucu son kat gerektiren saltanat kralı mermer ve granit ile karşılaştırın. Geçmişte, kuvars aleyhindeki en büyük vuruş doğal taşla elde ettiğiniz desen ve renk çeşitlemelerine sahip olmamasıydı. Ancak bu, şu an için çok önemli bir nokta; tüm üreticiler, neredeyse gerçek olandan ayırt edilemez kılmak için yeterli miktarda, swirls ve rasgele desenli çok tabakalı döşeme sunuyor.

Bir zamanlar sadece cilalanmış bir yüzeye sahiplerdi; Şimdi honlanmış, kumlanmış veya kabartmalı bir işlemle elde edebilirsiniz.

Öyleyse, istediğiniz mat kireçtaşı, dokulu kayrak veya parlak granitin görüntüsü varsa, sizin için bir kuvars var.

Düşük bakım gerektirir. Doğal taş veya ahşaptan farklı olarak, hiçbir zaman sızdırmaz.

Günlük bakım için sabunlu suyla temizleyin. Yüzey lekeleri nazik bir temizleyici bezi ile temizlenebilir.

Yüzeyi donatabilecek ovalama pedlerinden ve kuvars ile reçineler arasındaki bağları kırabilecek sert kimyasallardan kaçının.

Antimikrobiyal. Reçine bağlayıcılar, kuvars masaları gözeneksiz yapar, bu nedenle sıvı emmez leke tutmaz ve kokuya neden olan bakteri, ve küf, yüzeye nüfuz edemez.

Tasarım dostunuz. Mutfak Mermeri  kesintisiz kuvars masa ve kuvars tezgahlarda üstün işçilik profesyonellik sunar.

Kuvars Masa Özellikleri

Düzenli Temizlik

Kuvars masa’ nın gözeneksiz yapısı sayesinde nemli bir bez ve sabunla veya yumuşak bir deterjanla yapılacak bir temizlik kuvars  yüzeyin harika görünmesi için yeterli olacaktır. Temizlikten sonra sabunu sıcak suyla durulayın ve bir bez veya kağıt havlu ile kurulayın. Bir diğer seçenek de temizliği sirke ve su karışımıyla yapıp sonra durulamaktır. Aşındırıcı etkileri nedeniyle kim yasal temizlik ürünlerini kullanmayınız. Jel veya sıvı türünde olan temizlik malzemelerini su ile karıştırılmış bir şekilde tercih ediniz.

Tortular

Gıda artığı, sakız vb. kurumuş yapışkan artıkları öncelikle plastik veya tahta bir mutfak gereciyle kazıyınız. Sonra nemli bir bez ve deterjanla iz kalmayacak şekilde temizleyiniz sonrasında hemen durulayınız. Yüzey parlaklığına zarar vermemek için zorlu kirleri temizlemek için aşındırıcı bir malzeme kullanmayını

İnatçı Gıda Lekeleri

Kuvars masa Nemli bir bez veya kağıt havlu üzerine bir miktar aşındırıcı olmayan ve düşük oranda çamaşır suyu içeren bir sıvı  deterjan dökünüz. Yüzeyi dairesel hareketlerle silerek temizleyiniz ve hemen durulayınız. Metal izi pas gibi zorlu lekelerde bu deterjandan az bir miktar bulaşık süngerinin yüzeyine dökünüz, hafifçe ovalayınız ve hemen durulayınız. Kuvars masa yüzeyinizi ilk günkü görünümüyle muhafaza etmek için düzenli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz.

Kullanılmaması Gereken Kimyasallar

Kuvars masa yüzeyinde kullanılmaması gereken kimyasallar Fırın-ocak temizleyicileri, zemin temizleyicileri, bulaşık Isıl Dayanım makinası deterjanı, klozet temizleyicileri, mobilya temizleyicileri, lavabo gideri açıcıları, leke çıkarıcılar, pil asidleri vb. Bankonuzun bu kimyasal ve temizleyicilere uzun süreli temasa maruz kalması yüzeyde kalıcı hasar veya renk değişimine neden olabilir. Yüzeyiniz potansiyel olarak zarar verici bu vb. bir malzemeye maruz kaldığı zaman etkisinden korunmak için hemen suyla durulayınız.

Dayanıklılık

Kuvars masa kırılma, çatlama, çizilme ve lekelere karşı dayanıklıdır. Buna rağmen farklı nesnelerden gelebilecek aşırı darbe ve basınçtan zarar görebilir ve kaçınınız . Her yüzey gibi güçlü kimyasallara maruz kaldığında kalıcı olarak hasar görebilir. Kuvars yüzeyleri çizilmeye karşı dayanıklı olsa da keskin ve sivri aletlere maruz bırakmayınız. Bir kesme tahtası ve nihale  kullanılması her zaman tavsiye edilir

Isıl Dayanım

Kuvars masa  yapısal olarak granit de dahil olmak üzere herhangi bir yüzeye kıyasla ısıya karşı daha dayanıklı olmakla birlikte her yüzey gibi ani ve hızlı ısıl değişimlerden zarar görebilir. Bu yüzden nihale kullanılmasını öneriyoruz ve  her türlü elektrikli ısıtma ve pişirme cihaz gereçlerinin altında her zaman nihale kullanılması önerilir. Ateşten yeni alınmış ve sıcak tencere-tava vb. pişirme gereçlerini doğrudan kuvars masa yüzeyine koymayınız.